2023

Kiertopalkintojen voittajat 2023

 

 

AJOMALJA

  1. lku FI & HR & BA MVA SE & FI & NO & POHJ JVA FI KVA-LUME FI KVA-VERI MELEKOOSEN ANNA SEN SOIDA, om. Krista Sarvijärvi  49,67p

 

MEJÄ-MALJA

  1. lku C.I.B C.I.E NORDIC & FI & DK & SE & NO MVA & POHJ MVA FI & SE & NO JVA EE & LT & LV & BALT MVA BA & HR MVA DK & LT & LV & EE & BALT JMVA BALTJV-19 NOJV-19 TLNW-22 PMV-22 HARALD MONACHELLO SUN´S, om. Krista Sarvijärvi 14 p

 

VOLVON MALJA

  1. lku FI JMVA TAYGEM MIDNIGHT SUN, om. Heidi ja Olli Saarela 103 p

 

AMICAN MALJA

Ei hakemuksia.

 

KÄYTTÖKOIRAMALJA

  1. lku FI & HR & BA MVA SE & FI & NO & POHJ JVA FI KVA-LUME FI KVA-VERI MELEKOOSEN ANNA SEN SOIDA, om. Krista Sarvijärvi 52 p
  2. kku FI KVA-MÄAJ FI KVA-LUT BEDLAM LUPAUS, om. Eija Rantanen 41 p

 

 

VETERAANIMALJA

  1. kkn C.I.B C.I E POHJ & FI & SE & NO & DK MVA EE & LV & LT & BALT MVA FI & DK VMVA LT & EE & LV & BALT VMVA BALTV-14 EEV-14 CZV-14 BALTV-15EEV-15 LVV-15 HeV-15 EEV-16 LVV-16 PMV-16 BAALTV-16 V-17 HeV-17 LTV-18 LVV-18 EEV-19 BALT VV-20 WUTVV-20 HeVV-21 VV-21 TLNVV-21 EEVV-21 TLVV-21 BALTVV-21 LTVW-22 TLNVW-22 EEW-22 EEVW-22 LVVW-22 DKW-22 DKVW-22 SEVW-22 FIVW-22 FIW-22 LTVW-23 EUVW-23 AGRIAVW-23 EEVW-23 TAPPIJALAN MISS MARPLE,
    om. Nina Lehtolammi & Ninni & Toni Siljander 142p
  2. kku C.I.B C.I.E NORD & FI & SE & NO & DK MVA EE & LT & LV & RU & BY & BALT MVA EE & LT & LV & BALT JMVAFI & NO & LT & LV & EE & BALT VMVA SE JVA DKJW-16 BALTJW-16 EEW-17 BYW-17 EEW-18 LVW-18 EEVW-23 NOVW-23 PMVW-23 NOJUBVW-23 RIGAVW-23 VW-23 TAPPIJALAN GRAND PRIX, om. Nina Lehtolammi & Marko Virtanen 136 p
  3. kku C.I.B. C.I.E. POHJ & FI & SE MVA EE & LV & LT & BALT MVA FI VMVA JV-14 HeJV-14 SEJV-14 LVV-15 BALTV-15 TLNVW-23 TAPPIJALAN JOOJOOMIES, om. Sini Mätäsniemi 68 p

 

 

JUNIORIMALJA

  1. kkkan C.I.B-J FI & EE & LT & LV & BALT JMVA SE JVA JV-22 V-22 LTJV-23 TLNJW-23 TLNW-23 EEJV-23 EEV-23 ROV-23 HeW-23 SASSINTIEN ESTRELLA, om Sanna Rassa 157 p
  2. kkn C.I.B-J FI & EE & LV & LT & BALT JMVA LVJW-23 TAPPIJALAN TÄYSOSUMA, om. Maija Roikonen, Tero Härkönen & Nina Lehtolammi 94 p
  3. kkku FI & EE MVA FI & EE JMVA RALLYTAX IBIZA CALA D´HORT, om. Emilia Saarinen 75 p
  4. kkkn FI JMVA OOPSY DAISY QWIRYNUS, om. Emilia Saarinen  48 p
  5. lku FI JMVA TAYGEM MIDNIGHT SUN, om. Heidi ja Olli Saarela  35 p

 

 

KULTAMÄYRÄKOIRA

  1. kku C.I.B C.I.E NORDIC MVA FI & SE & DK & NO MVA EE & LT & LV & BALT MVA LT JMVA SE JVA BALTJW-20 LTW-21 TLNW-21 CPHGW-22 DKW-22 SEW-22 LTW-23 TLNW-23 EUV-23 TAPPIJALAN ZZ TOP, om. Nina Lehtolammi & Marko Virtanen 123 p
  2. kkkan C.I.B-J FI & EE & LT & LV & BALT JMVA SE JVA JV-22 V-22 LTJV-23 TLNJW-23 TLNW-23 EEJV-23 EEV-23 ROV-23 HeW-23 SASSINTIEN ESTRELLA, om Sanna Rassa 104 p
  3. pkn FI & EE MVA TÄPINÄTASSUN FRIDA, om. Terhi Jaakkola 92 p
  4. kkn C.I.B C.I E POHJ & FI & SE & NO & DK MVA EE & LV & LT & BALT MVA FI & DK VMVA LT & EE & LV & BALT VMVA BALTV-14 EEV-14 CZV-14 BALTV-15EEV-15 LVV-15 HeV-15 EEV-16 LVV-16 PMV-16 BAALTV-16 V-17 HeV-17 LTV-18 LVV-18 EEV-19 BALT VV-20 WUTVV-20 HeVV-21 VV-21 TLNVV-21 EEVV-21 TLVV-21 BALTVV-21 LTVW-22 TLNVW-22 EEW-22 EEVW-22 LVVW-22 DKW-22 DKVW-22 SEVW-22 FIVW-22 FIW-22 LTVW-23 EUVW-23 AGRIAVW-23 EEVW-23 TAPPIJALAN MISS MARPLE, om. Nina Lehtolammi & Ninni & Toni Siljander 89 p
  5. kku C.I.B C.I.E NORD & FI & SE & NO & DK MVA EE & LT & LV & RU & BY & BALT MVA EE & LT & LV & BALT JMVAFI & NO & LT & LV & EE & BALT VMVA SE JVA DKJW-16 BALTJW-16 EEW-17 BYW-17 EEW-18 LVW-18 EEVW-23 NOVW-23 PMVW-23 NOJUBVW-23 RIGAVW-23 VW-23 TAPPIJALAN GRAND PRIX, om. Nina Lehtolammi & Marko Virtanen 89 p
  6. kkkau C.I.B C.I.E FI &  SE & DK MVA  EE  & LV & LT & BALT MVA LT GR MVA SE JVA LTV-22  LVV-22 LVV-23 ROV-23 SASSINTIEN DA CAPO, om. Laura Honko ja Sanna Rassa 81 p
  7. kkku C.I.B FI & EE & LV & WUt MVA EE JMVA WUTJW-20 PMJV-21 BALTJW-21 RALLYTAX GEE UP NEDDY, om. Emilia Saarinen 80 p
  8. kkn LT & EE MVA LT & LV & EE & BALT JMVA WUTJW-21 BALTJW-21 NINFA TINTO da CASA AMARELA, om. Nina Lehtolammi & Leena Schavikin 80 p
  9. kkn FI & SE & EE & LT & LV & BALT MVA SE JVA FI JMVA EE & LT & LV & BALT JMVA LTJW-22 RIGAW-23 TAPPIJALAN URAPUTKI, om. Nina Lehtolammi & Marko Virtanen 77p
  10. kkn C.I.B-J FI & EE & LV & LT & BALT JMVA LVJW-23 TAPPIJALAN TÄYSOSUMA, om. Maija Roikonen, Tero Härkönen & Nina Lehtolammi 70 p
  11. kku FI & SE & EE & LV & LT & BALT MVA FI & DK JMVA EE & LT & LV & BALT JMVA SE JVA LTJW-22 EEJW-22 CPHGJW-22 DKJW-22 DREAM LIGHT HEALTHY, om. Nina Lehtolammi & Teea Salonen 65 p
  12. kkn FI & SE & LT & LV MVA EE & LT & LV & BALT JMVA EEJW-22 TAPPIJALAN VISPILÄNKAUPPA, om. Nina Lehtolammi & Mirka ja Mira Siljander 63 p
  13. kku FI & SE & LV & LT & EE MVA SE JVA LT KLUB MVA LT & LV JMVA LTJW-20 TAPPIJALAN BESSERWISSER, om. Teea Salonen 60 p
  14. kkkn FELICITAS VOM TEUFELSFELSEN, om. Emilia Saarinen 58 p

 

Valiot

VALIOPALKINNOT VUODELTA 2023

 

 

C.I.B

kkn C.I.B C.I.E FI & EE & LT & LV & BALT MVA LT JMVA BALTJW-20 LTW-21 BALTW-21 TLNW-22 LVW-22  TAPPIJALAN ZELLWEGER, om. Nina Lehtolammi & Inka Vaskimo

kkkau C.I.B C.I.E FI &  SE & DK MVA  EE  & LV & LT & BALT MVA LT GR MVA SE JVA LTV-22  LVV-22 LVV-23 ROV-23 SASSINTIEN DA CAPO, om. Laura Honko ja Sanna Rassa

kkkan C.I.B. C.I.E FI & EE & LT MVA LTV-22 SASSINTIEN DELILAH, om. Sanna Rassa

 

C.I.E

kkkau C.I.B C.I.E FI &  SE & DK MVA  EE  & LV & LT & BALT MVA LT GR MVA SE JVA LTV-22  LVV-22 LVV-23 ROV-23 SASSINTIEN DA CAPO, om. Laura Honko ja Sanna Rassa

kkkan C.I.B. C.I.E FI & EE & LT MVA LTV-22 SASSINTIEN DELILAH, om. Sanna Rassa

 

C.I.B-J

kkkan C.I.B-J FI & EE & LT & LV & BALT JMVA SE JVA JV-22 V-22 LTJV-23 TLNJW-23 TLNW-23 EEJV-23 EEV-23 ROV-23 HeW-23 SASSINTIEN ESTRELLA, om Sanna Rassa

kkkan C.I.B-J F & EE  MVA SE JVA EE & LT & LV & BALT JMVA LTJW-22 LVJW-22 RALLYTAX HAPPY DAM DAM, om. Laura Honko & Sanna Rassa

kkn C.I.B-J FI & EE & LV & LT & BALT JMVA LVJW-23 TAPPIJALAN TÄYSOSUMA, om. Maija Roikonen, Tero Härkönen & Nina Lehtolammi

 

C.I.B-V

kku C.I.B C.I.E NORD & FI & SE & NO & DK MVA EE & LT & LV & RU & BY & BALT MVA EE & LT & LV & BALT JMVAFI & NO & LT & LV & EE & BALT VMVA  SE JVA DKJW-16 BALTJW-16 EEW-17 BYW-17 EEW-18 LVW-18 EEVW-23 NOVW-23 PMVW-23 NOJUBVW-23 RIGAVW-23 VW-23 TAPPIJALAN GRAND PRIX, om. Nina Lehtolammi & Marko Virtanen

 

NORDIC MVA

kku C.I.B C.I.E NORDIC MVA FI & SE & DK & NO MVA EE & LT & LV & BALT MVA LT JMVA SE JVA BALTJW-20 LTW-21 TLNW-21 CPHGW-22 DKW-22 SEW-22 LTW-23 TLNW-23 EUV-23  TAPPIJALAN ZZ TOP, om. Nina Lehtolammi & Marko Virtanen

 

 

POHJ JVA

lku FI & HR & BA MVA SE & FI & NO & POHJ JVA FI KVA-LUME FI KVA-VERI MELEKOOSEN ANNA SEN SOIDA, om. Krista Sarvijärvi

pkkan FI & NO MVA FI & SE & NO & POHJ JVA V-19 SCOTTAIL HOT STUFF, om. Nina Soilammi

 

FI MVA

lku FI & HR & BA MVA SE & FI & NO & POHJ JVA FI KVA-LUME FI KVA-VERI MELEKOOSEN ANNA SEN SOIDA, om. Krista Sarvijärvi

kkn C.I.B C.I.E FI & EE & LT & LV & BALT MVA LT JMVA BALTJW-20 LTW-21 BALTW-21 TLNW-22 LVW-22  TAPPIJALAN ZELLWEGER, om. Nina Lehtolammi & Inka Vaskimo

kkn FI & SE & EE & LT & LV & BALT MVA SE JVA FI JMVA EE & LT & LV & BALT JMVA LTJW-22 RIGAW-23 TAPPIJALAN URAPUTKI, om. Nina Lehtolammi & Marko Virtanen

kku FI & SE & LV & LT & EE MVA SE JVA LT KLUB MVA LT & LV JMVA LTJW-20 TAPPIJALAN BESSERWISSER, om. Teea Salonen

kkn FI & SE & LT & LV MVA EE & LT & LV & BALT JMVA EEJW-22 TAPPIJALAN VISPILÄNKAUPPA, om. Nina Lehtolammi & Mirka ja Mira Siljander

kku FI & SE & EE & LV & LT & BALT MVA FI & DK JMVA EE & LT & LV & BALT JMVA SE JVA LTJW-22 EEJW-22 CPHGJW-22 DKJW-22 DREAM LIGHT HEALTHY, om. Nina Lehtolammi & Teea Salonen

kkku FI & EE MVA FI & EE JMVA  RALLYTAX IBIZA CALA D´HORT, om. Emilia Saarinen

kkkan C.I.B-J F & EE  MVA SE JVA EE & LT & LV & BALT JMVA LTJW-22 LVJW-22 RALLYTAX HAPPY DAM DAM, om. Laura Honko & Sanna Rassa

pkn FI & EE MVA TÄPINÄTASSUN FRIDA, om. Terhi Jaakkola

 

FI JVA

lku FI & HR & BA MVA SE & FI & NO & POHJ  JVA FI KVA-LUME FI KVA-VERI MELEKOOSEN ANNA SEN SOIDA, om. Krista Sarvijärvi

pkn HUPPALUURAN KESÄHEILA,om. Terhi Jaakkola

 

FI KVA-LUME

lku FI & HR & BA MVA SE & FI & NO & POHJ  JVA FI KVA-LUME FI KVA-VERI MELEKOOSEN ANNA SEN SOIDA, om. Krista Sarvijärvi

lku FI KVA-LUME HÄNNÄNHUIPUN TAKE A CHANCE ON ME, om. Pasi Sillanpää

 

 

FI KVA-VERI

lku FI & HR & BA MVA SE & FI & NO & POHJ  JVA FI KVA-LUME FI KVA-VERI MELEKOOSEN ANNA SEN SOIDA, om. Krista Sarvijärvi

 

FI JMVA

lku FI JMVA TAYGEM MIDNIGHT SUN, om. Heidi ja Olli Saarela

kkn C.I.B-J FI & EE & LV & LT & BALT JMVA LVJW-23 TAPPIJALAN TÄYSOSUMA, om. Maija Roikonen, Tero Härkönen & Nina Lehtolammi

kkkn FI JMVA OOPSY DAISY QWIRYNUS, om. Emilia Saarinen

kkkan C.I.B-J FI & EE & LT & LV & BALT JMVA SE JVA JV-22 V-22 LTJV-23 TLNJW-23 TLNW-23 EEJV-23 EEV-23 ROV-23 HeW-23 SASSINTIEN ESTRELLA, om Sanna Rassa

 

FI VMVA

kku C.I.B. C.I.E. POHJ & FI & SE MVA EE & LV & LT & BALT MVA FI VMVA JV-14 HeJV-14 SEJV-14 LVV-15 BALTV-15 TLNVW-23 TAPPIJALAN JOOJOOMIES, om. Sini Mätäsniemi

kku C.I.B C.I.E NORD & FI & SE & NO & DK MVA EE & LT & LV & RU & BY & BALT MVA EE & LT & LV & BALT JMVAFI & NO & LT & LV & EE & BALT VMVA  SE JVA DKJW-16 BALTJW-16 EEW-17 BYW-17 EEW-18 LVW-18 EEVW-23 NOVW-23 PMVW-23 NOJUBVW-23 RIGAVW-23 VW-23 TAPPIJALAN GRAND PRIX, om. Nina Lehtolammi & Marko Virtanen

kkku C.I.B FI & EE & LT & LV & BALT MVA FI VMVA EE & LT & LV  JMVA TAPPIJALAN IVARSSON, om. Nina Lehtoammi & Tommi Ojala

Kiertopalkinnot

Tutustu sääntöihin ja palkintojen myöntämisperusteisiin Kiertopalkinnot -sivulla.